Kavak Meslek Yüksekokulu

Anasayfa » Kavak Meslek Yüksekokulu

Kavak Meslek Yüksekokulu 1995 yılında eğitim-öğretime başlamıştır.  2011-2012 döneminden itibaren Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü ve İnşaat Bölümü olmak üzere 2 bölüm altında eğitim-öğretim devam etmektedir.  Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü altında Harita-Kadastro Programı, İnşaat Bölümü altında ise İnşaat Teknolojisi Programı ve Yapı Denetimi Programı yer almaktadır.

1995–1996 Eğitim-Öğretim yılında kurulduğundan bugüne kadar, kendi kadrosunda ve üniversitemize bağlı diğer birimlerden 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi hükmü gereğince görevlendirme ile programlarımızda yer alan dersler yürütülmüştür. Ancak 2016–2017 eğitim öğretim yılında Yüksekokulumuz kadrosunda 16 öğretim elemanı ile eğitime devam etmektedir.

Eğitim-öğretim faaliyetleri mesleki uygulama ağırlıklı olduğundan, mevcut imkânlar ölçüsünde, öğrencilerimize gelişmiş uygulama olanakları sağlamak amacı ile 1 adet Bilgisayar Laboratuvarı, 1 adet Beton Laboratuvarı, 1 adet Ölçme Laboratuvarı, 1 adet Çini-Seramik Atölyesi ve 1 adet Ahşap Atölyesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bilgisayar otomasyon ağı ve kütüphanemiz bulunmaktadır

Öğrencilerimiz spor ve sosyal aktivite ihtiyaçlarını okulumuz kantininde bulunan bilardo masası ve masa tenisi vasıtasıyla, ayrıca İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu sosyalleşme ve beceri kursları ile gidermektedirler.